FC Dosta Dorost

NEOFICIÁLNÍ FINÁLE: DOSTA - START Brno 5 : 2 /2:1/

31.5.2020 - Petr

Díky protikoronárnímu opatření se toto střetnutí nemohlo odehrát v oficiální rovině v boji o mistrovské body a tím o titul krále přeboru. A tak se svedl alespoň boj v přátelském duchu o prestiž. A bylo to finále se vším všudy, s plným nasazením na obou stranách, s početnou diváckou kulisou od obou soupeřů, optimálním počasí na perfektně připravené trávě. Nástup patřil hostům, kteří od první minuty hýřili aktivitou a měli více míč na kopačkách. Udeřilo však na druhé straně. Lišák Peška přeloboval z pár kroků gólmana a u Svratky vypuklo gólové nadšení. V 23. minutě se prosadila mladá posila Došek a bylo ještě veseleji. Start je však známý svou neutuchající fotbalovostí a rval se o korigování výsledku. Dovede využít každou chybu a ztracený míč v rozehrávce Dosty, tak hned potrestal. Také v druhé části se hosté rychleji zorientovali a potěšili své početné fandy vyrovnáním. Dosta se začala opět tlačit dopředu a nechtěla dopustit hostům úspěšný výsledek. Střídající Lunzar ještě v sólu neuspěl, navázal na něj ale rychlík Pleskot, který byl v úniku přidržen za dres a následnou penaltu proměnil na 3:2 kapitán Gec. Souboj nabral nové obrátky, Start se s vývojem nechtěl smířit a stále hrozil, zazvonilo i naše břevno. Lepší fyzická kondice domácích, umožnila Dostě chodit do dalších rychlých brejků do otevřené obrany soupeře a dvěma dalšími tvrdými zásahy pomstila jednogólovou porážku z podzimního duelu.

Střelci Dosty: Peška 2x, Lunzar, Došek, Gec