Články

Nové webové stránky

Od začátku srpna 2021 máme nové webové stránky: https://fotbalbystrc.cz/, kde najdete veškeré aktuální informace. čtěte více

SOUTĚŽE DOROSTU PŘIPRAVENY

Rozlosování mládežnických soutěží  na další ročník již taky proběhlo, teď si už jen přát, aby se mistrovské zápasy v létě rozběhly a nezásáhla vyšší moc či odpovědné vládní orgány. Starší dorost naskočí do 1. třídy JMK skupiny A a své boje začne domácím zápasem v derby s Morendou Brno, pravděpodobně v předzápase před muži 7/8 /Ivančice/ na domácím hřišti. Mladší dorost si na soupeře počká až do konce srpna, kdy se vrátí do po několika letech obnoveného Městského přeboru dorostu. Opustíme tak cesty po okresech v okolí, ušetříme tím Dostě nějaké finanční prostředky na dopravu a najedeme do režimu "šalinové ligy". čtěte více

AFK Tišnov - DOSTA mix 2 : 2

Z původně zamýšleného dvojzápasu mladších a starších dorostenců, díky řadě omluvenek sešlo a došlo tak k dohodě odehrání jednoho utkání smíšených družstev. S velmi náročným soupeřem z vyšší soutěže a za velkého vedra se svedla velká bitva, která měla být zároveň rozlučkou s končícím ročníkem 2002, které zastupovali hráči Gec, Peška a Kotek. Symbolickým faktem byla skutečnost, že obě branky do sítě domácích vsítili právě odcházející hráči Gec a Peška.   čtěte více

Příprava OBŘANY - DOSTA MD 3 : 5

V odvetném utkání se tentokrát projevila větší bojovnost mladšího výběru. Po poměrně laciných obdržených brankách v úvodu zápasu,kdy se domácím dařilo prohozy za obranu zakončit úspěšně několik brejků, se bystrčtí mladíci semkli a podařilo se jim otočit vývoj utkání a docílit prvního vítězství nově se tvořícího kolektivu. Branky Přibyl 2, Kovařík, Kudláček Tobiáš, Minařík   čtěte více

Další příprava:

OBŘANY - DOSTA MD   6 : 2 SLAVKOV - DOSTA SD  7 : 4 ST.LÍSKOVEC/BOHUNICE -DOSTA  mix  6 : 0 V přípravě se nadále oběma celkům výsledkově nedaří.  Mladší výběr se hledá a s jistými obtížemi si zvyká na dorostenecký fotbal oproti dosud žákovskému. Kluci mají nadšení, se soupeři drží krok hlavně v první půli, v druhé už takticky a fyzicky zaostávají. Čeká je ještě velký kus práce, hledá se především složení nové stoperské dvojice, která by uklidnila zadní řady, které v závěrech zápasů již neudrží tlak soupeřů. Podobný problém se stoperskou dvojící, která by dala tvář defenzívě, a nedostávala tolik laciných branek, řeší i výběr starších. Zkušenou dvojici David Gec a Martin Mykytjuk, kteří se už posunuli do kategorie mužů, nebude zřejmě lehké nahradit. Také časté absence ofenzivních hráčů / Bulant, Došek, .../ brání v lepším ofenzivním projevu a tak proměňování šancí je dosud tristní. čtěte více

Příprava: FK POZOŘICE - DOSTA dorost MIX 3 : 2

Na hřiště tradičního sparingpartnera se odjíždělo prakticky bez útočníků /zranění a nemocní Zaplatil, Došek, Bulant, Kudláček.../ a tak museli zaskočit hráči s mladšího dorostu a doplnit chybějící posty i lavičku. Utkání již za velkého vedra začalo pro nás poměrně nešťastně. Již v první minutě jeden z mladších stoperů váhal s rozehrávkou a poslal přihrávku kolegovi přeš šíři trestného území  tak zbrkle, že se míč zastavil na drnu trávníku a soupeřům utočník pohodlně doklepl míč do sítě. Dosta se otřepala a dirigována již zkušeným Panským, který zbýrá zkušenosti již v přípravě mezi muži, se tlačila dopředu. Dařily se především průniky po stranách, díky rychlým záložníkům Bednaříkovi a Juránkovi, ale chyběla finální přihrávka či přesné zakončení. Jeden z průniků, kdy to "Juri" zkusil tentokrát středem, zkončil přece jen vyrovnávací brankou na 1:1. Škoda, že tento velmi agilní hráč, taktéž z výběru mužů, musel předčasně z plochy pro potíže se stehenním svalem. Na hřiště vyrazila naše mladá naděje ukrajinský záložník Ivan Savynets (roč 2005) a svých starších protihráčů se viditelně nezalekl. Ještě v první půli pro zranění musel odstoupit další základní kámen stoper Langer, a tak se se sestavou muselo dále viditelně zahýbat, čímž dostali prostor další kluci z mladšího dorostu. Dosta měla více míč na kopačkách, ale bohužel se nevyvarovala osobních chyb vzadu. Před přestávkou se nestačil jeden z vysunutých beků vrátit na svůj post a tím nezachytil únik protihráče a znovu jsme prohrávali. Podobně v druhé části, domácí potrestali naši nepřesnou rozehrávku a zvýšili na 3 : 1. Ve velkém dusnu jim však taky docházely síly. Přišly chvíle našich rychlonohých hráčů, kteří se hlavně středem snažili ztéci tvrdý obranný val domácích. Šance na sebe nenechaly dlouho čekat, ale konečné střely po překonání obrany mířily bohužel vedle či přímo do padajícího gólmana, nádherný dalekonosný lob Minaříka volal po gólu, bohužel sjen těsně letěl nad břevnem. Ze šancí se ujala nakonec jen jedna po individuální akci Bednaříka, ta upravila závěrečné skóre. Šlo sice jen o přípravu, v létě v mistrovských zápasech by nás ale fatální zaváhání v obraně můžou více mrzet.  čtěte více

FK SOBĚŠICE - DOSTA SD 6 : 2

Konečně fotbalový zápas !!! Po dlouhé "Covidové" pauze (poslední zápas proběhnul 11.10.2020) sehrálo družstvo SD přátelské utkání a to na půdě účastníka krajského přeboru - Soběšic. Hrálo se 3 x 30 minut a střídalo hokejově. Již v první minutě jsme šli do vedení po výborně zahraném rohu Kuštanem, když si do vlastní branky srazil míč domácí hráč. Poté následovalo několik chyb v obraně, které soupeř potrestal 2 góly. Ve druhé třicetiminutovce ještě vyrovnal z penalty Bulant, ale pak jsme již tahali za kratší konec.Domácí (převážně tvořeny koncovým ročníkem 2002) využívali naše hrubky a naopak my jsme nedokázali potrestat několik vyložených šancí.Celkové skóre se vyšplhalo na finálních 6:2 pro domácí, ale to podstatné bylo, že jsme si KONEČNĚ mohli zahrát utkání.   čtěte více