FC Dosta Dorost

Příprava: FK POZOŘICE - DOSTA dorost MIX 3 : 2

6.6.2021 - Petr

Na hřiště tradičního sparingpartnera se odjíždělo prakticky bez útočníků /zranění a nemocní Zaplatil, Došek, Bulant, Kudláček.../ a tak museli zaskočit hráči s mladšího dorostu a doplnit chybějící posty i lavičku. Utkání již za velkého vedra začalo pro nás poměrně nešťastně. Již v první minutě jeden z mladších stoperů váhal s rozehrávkou a poslal přihrávku kolegovi přeš šíři trestného území  tak zbrkle, že se míč zastavil na drnu trávníku a soupeřům utočník pohodlně doklepl míč do sítě. Dosta se otřepala a dirigována již zkušeným Panským, který zbýrá zkušenosti již v přípravě mezi muži, se tlačila dopředu. Dařily se především průniky po stranách, díky rychlým záložníkům Bednaříkovi a Juránkovi, ale chyběla finální přihrávka či přesné zakončení. Jeden z průniků, kdy to "Juri" zkusil tentokrát středem, zkončil přece jen vyrovnávací brankou na 1:1. Škoda, že tento velmi agilní hráč, taktéž z výběru mužů, musel předčasně z plochy pro potíže se stehenním svalem. Na hřiště vyrazila naše mladá naděje ukrajinský záložník Ivan Savynets (roč 2005) a svých starších protihráčů se viditelně nezalekl. Ještě v první půli pro zranění musel odstoupit další základní kámen stoper Langer, a tak se se sestavou muselo dále viditelně zahýbat, čímž dostali prostor další kluci z mladšího dorostu. Dosta měla více míč na kopačkách, ale bohužel se nevyvarovala osobních chyb vzadu. Před přestávkou se nestačil jeden z vysunutých beků vrátit na svůj post a tím nezachytil únik protihráče a znovu jsme prohrávali. Podobně v druhé části, domácí potrestali naši nepřesnou rozehrávku a zvýšili na 3 : 1. Ve velkém dusnu jim však taky docházely síly. Přišly chvíle našich rychlonohých hráčů, kteří se hlavně středem snažili ztéci tvrdý obranný val domácích. Šance na sebe nenechaly dlouho čekat, ale konečné střely po překonání obrany mířily bohužel vedle či přímo do padajícího gólmana, nádherný dalekonosný lob Minaříka volal po gólu, bohužel sjen těsně letěl nad břevnem. Ze šancí se ujala nakonec jen jedna po individuální akci Bednaříka, ta upravila závěrečné skóre. Šlo sice jen o přípravu, v létě v mistrovských zápasech by nás ale fatální zaváhání v obraně můžou více mrzet.