FC Dosta Dorost

Článek

Vytvoření společného družstva dorostu pro sezonu 2016 / 2017

30.11.2016 - Petr

FC Dosta Bystrc-Kníničky se snaží vytvořit znovu kdysi tak úspěšné družstvo dorostu. Vzniklá dvouleté přerušení činnosti se nedá jenom tak rychle napravit.  To donutilo výbor klubu k jednání s Bohunicemi o vytvoření společného družstva pro ročník 2016-2017.

Naše sloučené družstvo dorostenců s Bohunicemi spolu absolvovalo první společný trénink začátkem srpna a prakticky hned vstoupilo do mistrovských utkání v I.třídě. Na hráčích byla znát nesehranost a někteří se měli problémy se adaptovat na náročnější soutěž, do které skočili z městského přeboru. S předváděnými výkony jsme na body zpočátku pomýšlet nemohli a tým trenérů na to reagoval přidáním jedné tréninkové jednotky týdně navíc. Některým hráčům ale chyběla fyzická kondice a i morálka. Následná častá absence vedla k jejich konci v našem mužstvu, jmenovitě Krejčí, Valeš a Šplíchal kteří mimo mizivou účast nechtěli přistoupit na trenérovu koncepci a jejich výkonost byla slabá. Naopak hráči jako Janusis, Torlakidis nebo Knoth který se stal železným mužem naší sestavy a nevynechal za podzimní část jedinou tréninkovou jednotku z rovných padesáti ukázali, že poctivý přístup k tréninku se vyplácí a jejich výkonnost šla s každým zápasem nahoru. Tento přístup probudil i ostatní borce k lepší tréninkové morálce a bylo to znát i na naší předváděné hře. Začali jsme hrát fotbal kterým se chceme prezentovat - kontrola míče, odvaha v soubojích 1v1, minimum nakopávaných míčů a po ztrátě okamžitý presink. Díky zpackané první polovině soutěže kterou jsme zakončili negativní bilancí 3-3-7 jsme se rozhodli pro stabilizaci a omlazení kádru do jarní části. Do družstva budeme postupně zapracovávat i další dnes ještě starší žáky. Někteří z nich dostávali již prostor už v závěru podzimu a jevili se jak v zápase tak tréninku velmi dobře.

Zimní příprava bude probíhat od 5. prosince na umělé trávě v Bohunicích kde kluky čekají nejdříve herní tréninky a postupem času se zaměříme na technicko-taktickou přípravu. Protože budeme mít do startu soutěže dostatek času, zaměří se i na kondiční stránku například v tělocvičně.

Závěrem bychom chtěli všem klukům z Bohunic i z Bystrce poděkovat za reprezentaci obou oddílů, věříme, že vám všem vydrží chuť se dále fotbalově i sportovně rozvíjet  a že jarní část soutěže nám všem přinese více radosti.
 

Příští zápasy

neděle 27.10 - 10:30
vs. Start Brno

Poslední zápasy

sobota 19.10 - 11:30
vs. Vojkovice B

Kalendář

říjen 2019
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031