FC Dosta Dorost

Kunštát - Dosta Bystrc dorost 2:2 (1:2)

I.třída dorostu skupina A - neděle 9.10.2016 - Kunštát

21.10.2016 - Ilja

Od úvodního hvizdu zápasu v Kunštátě bylo jasné, jakým směrem se bude zápas ubírat, náš tým se snažil hrát po zemi, kombinačně a domácí vsadili na nakopávané míče za naši obranu a velkou míru agresivity. Hrálo se na poměrně rozbitém trávníku, který navíc během zápasu kropil vydatný déšť. Jen díky benevolenci sudího inkasovali hráči Kunštátu pouze šest žlutých karet, přičemž minimálně polovina měla mít kartu červenou, protože šlo vyloženě o likvidační zákroky ve skluzu a můžeme hovořit o štestí, že naši hráči vyvázli ze zápasu jen "pokopaní"!

Ve 20. minutě se nám povedlo dostat se do vedení po krásné kolmé přihrávce Lidmily, která směřovala přesně mezi domácí stopery na Šplíchala, který si proti domácímu brankáři věděl rady - 0:1. Druhou branku přidal ve 32. minutě po závaru ve vápně Knoth - 0:2. Těsně před poločasem, a nutno říct naprosto zbytečně, jsme inkasovali z ojedinělé šance Kunštátu po chybě brankáře na 1:2.

V druhé půli domácí ještě přitvrdili a naši hráči se tomu nedokázali přizpůsobit. S přibývajícím deštěm se vytratila ze hřistě jakákoliv fotbalovost a míč byl častěji v zámezí než na hrací ploše. A tak rozhodla fatální chyba našeho obránce, který na podmáčený terén zvolil i přes upozornění trenérů kopačky na umělou trávu, podklouzl a domácí hráč pohodlně skóroval.