FC Dosta Dorost

RAFK Rajhrad - Dosta Bystrc Dorost 5:3 (0:2)

Okresní přebor - neděle 19.5.2019 - Modřice

19.5.2019 - Petr

Aneb jak ztratit vyhranný zápas! Na neutrální modřické trávě sudí naposled v utkání foukne do píšťalky a hostující bystrčtí hráči zůstávají frustrovaně civět na ploše...to se jim ještě v soutěži nestalo. Když na začátku druhé půle stopér Gec zvyšuje po úniku na 0:3 a následně je domácím vyloučen hráč, zdá se že je po utkání. Jenže jako nedávno s Milešovicemi, se stává něco nepochopitelného i neuvěřitelného. Družstvo, které je na koni, ztrácí půdu pod nohama... Vlastními kiksy v obraně vracíme domácí do hry. Už v první půli jsme sice více na míči, udáváme tempo hry, ale někdy neskutečně lehce a zbrkle ztrácíme míče. Zvyšujeme sice postupně skóre, ale zahráváme si. Po odchodu zraněného motoru družstva Jirky Pešky, si sestava vynutila změny. Do branky se po několika měsíční absenci z důvodu nemoci vrací opora Dominik Páral. Zřejmě se mu ale dlouho stýskalo po míči, protože se s ním moc zahrává, až o něj přijde, z následné situace je proti nám kopána penalta. Je proměněna. Pokračujeme špatnou malou domů, která je potrestána a po další ztrátě míče posledního hráče Rajhrad srovnává. Bystrc je v šoku a vrhá vše do útoku. Tady body nechat nechce. Na hrot míří i opora obrany kapitán Gec, ač s vědomím trenérů, ale nejspíš to nebyla dobrá volba. Vysunutá obrana bez svého velitele se dopouští dalších dvou hrubek v rozehrávce, které překvapení domácí z brejků zužitkují. Svíráme domácí celek, ale je to spíš už křeč. A času je příliš málo. Nadšení domácí zbytek času rozkouskují a odkopou. A je vymalováno.