FC Dosta Dorost

Pozořice A - Dosta Bystrc Dorost 0:1 (0:0)

Okresní přebor - sobota 1.6.2019 - Pozořice

2.6.2019 - Petr

Na nekvalitní pozořické trávě jsme svedli s domácím favoritem velkou a nesmlouvavou bitvu. Domácí se podobně jako na podzim představili jako tvrdý soupeř, který na nás vyrukoval s velmi silovou hrou a od prvních minut jsme byli pod velkým tlakem. Bystrčtí ale bojovali až na doraz, mnohdy odvraceli nápor i se štěstím, to, co prošlo, likvidoval spolehlivý Páral mezi tyčemi, který tak dal zapomenout na nepovedený výkon s Rajhradem a opět se předvedl jako jednička. Když jsme největší bouři přestáli, začali jsme se sami osmělovat a přišly naše chvíle. Několik nebezpečných střel připomělo domácím, že hosté se jen tak nepoloží. Zvláště Bulantova dělovka z dálky do tyče volala po brance.

V druhé části byla již hra zcela vyrovnaná, obrany byly ale velmi pozorné, vše nasvědčovalo tomu, že vítězství bude o jedné povedené střele. Otevřít skóre mohl Peška, který se dostal sám před gólmana, ale zakončení mu nevyšlo. V 67. minutě to ale přišlo. Peška zařídil přímý kop, míč si postavil Matěj Panský a překvapil gólmana, který předčasně vyběhl za zdí z branky, parádním lobem - 0:1. Domácí byli ve viditelném šoku, Bystrc se začala znovu tlačit před jejich branku, zvýšit mohl střídající Zoufalý, ale v sólu se před gólmanem lekl šance. Naši borci byli již v tu chvíli na koni a body si pohlídali.