FC Dosta Dorost

Troubsko - Dosta Bystrc Dorost 1:5 (1:1)

Okresní přebor - neděle 1.9.2019 - Troubsko

1.9.2019 - Petr

Potvrdit pozici lídra soutěže jsme potřebovali i na hřišti nevyzpytatelného Troubska. Místní se netají velkými ambicemi a postavili do soutěže věkově nejstarší mančaft. Od prvních minut jdeme na zteč a snažíme se co nejdříve otevřít skóre a přinést uklidnění do vlastních řad. Prvních dvacet minut míří mezi tyče více než deset střel a další mimo, trefujeme v průnicích ale především brankáře nebo tyčku. Zahazujeme co se dá, až se diví i soupeř. Za neproduktivitu jsme potrestáni, domácí využijí jednoho našeho zaváhání a překvapivě vedou. Narostou jim křídla, ale Dosta pracuje systematicky a neúnavně čeká na svou šanci. Trápení v koncovce ukončuje kanonýr Peška, který s klidem vymete šibenici těsně před odchodem na přestávku - 1:1. Druhou půli začíná soupeř opět obrovskou šancí, ale v úmorném vedru se čím dál rychleji rozjíždí lokomotiva zn. Dosta. Domácí začínají fyzicky ztrácet a my přecházíme po zachycování jejich útoků do rychlé ofenzívy. Po chybě gólmana domácích otáčíme stav Bednaříkem a Troubsko je zaskočeno. Valí se další a další útoky a po prostřídání dalšími ofenzivními hráči již Dosta pevně svírá otěže zápasu ve svých rukách. Další krásné branky na sebe nenechaly dlouho čekat a přesvědčivé vítězství bylo na světě. Důkazem ofenzivní převahy je dvacet střel na branku a deset mimo. Slabinou bohužel zůstávají rohy, zatím se z nich neskórovalo ani v jednom zápase.

Branky: Peška 2, Bednařík, Zaplatil 2.