FC Dosta Dorost

Dosta Bystrc dorost - Bučovice/Letonice 5:1 (3:0)

I.třída dorostu skupina A - neděle 18.9.2016 - Bohunice

21.10.2016 - Ilja

V 6. zápase jsme přivítali na domácím hřišti sloučené družstvo Bučovice/Letonice které se pohybovalo na špici tabulky.

Naši kluci vstoupili do zápasu aktivně, kontrolovali hru a snažili se o kombinační fotbal, ale zpočátku se nemohli prosadit přes obranu soupeře, která inkasovala nejméňe branek z celé soutěže. Náš tlak sílil a první gól visel ve vzduchu po samostatném úniku Říčánka, kterému stačil ukopnout míč bránící hráč na poslední chvíli. Nakonec jsme se dočkali v 38. minutě, kdy si hosté srazili střelu do vlastní sítě. Následovaly dalši dvě rychlé branky Urbana se Šplíchalem a do kabin se šlo za stavu 3:0.

Po přestávce jsme pokračovali v nastoleném tempu z první půle a vytvářeli si šance jak kombinacemi, tak individuálními průniky. V 57. minutě vyslal Říčánek krásnou přízemní střelu, po které se brankář hostí natahoval marně. O chvíli později udělal kličku i brankáři Šplíchal, ale zakončoval slabě. Ten samý hráč se dočkal v 78. minutě, kdy už svou kličku brankáři dotáhl do úspěšného konce. Hosté zaznamenali čestnou branku poté, co využili našeho nedorozumění v obraně. Skóre 5:1 s týmem, který se chlubil nejlepší obranou, je pro naše kluky odměnou za zlepšené výkony a motivací do dalši práce.